Zespół Szkół im. Bohaterów Narwiku

Zespół Szkół im. Bohaterów Narwiku wicemistrzem województwa mazowieckiego

Przełom kwietnia i maja to co roku emocje związane z zawodami sportowo-obronnymi „ Sprawni jak żołnierze”, w których nasza szkoła bierze udział od wielu lat, osiągając znakomite wyniki.

W tym roku odbyła się XLVII edycja tych zawodów, a na etapie mistrzostw województwa mazowieckiego Zespół Szkół im. Bohaterów Narwiku reprezentowali w kategorii dziewcząt Hana Vu i Dorota Sass ( obie z klasy 4ta) oraz Julia Kowalska ( klasa 1la) a w kategorii chłopców Dominik Berliński ( 3td), Szymon Rusin (2td) oraz Piotr Świejkowski (1td). 

Warto w tym miejscu wspomnieć, że ZSBN był jedyną szkołą cywilną na tym etapie zawodów, każda inna szkoła reprezentowana była przez klasy mundurowe różnych profili. Jednak jak się miało okazać, nie taki mundur straszny…

Na etapie wojewódzkim rozgrywane były cztery konkurencje: tor sprawnościowy, pierwsza pomoc przedmedyczna, strzelanie oraz skłony tułowia na czas ( brzuszki).

Chłopcy zaczęli od toru sprawnościowego, na którym osiągnęli najlepszy czas, wyprzedzając nawet drużynę z Płocka, która rok temu zdobyła tytuł Mistrzów Polski w tych zawodach. To dodało nam wiary w siebie i pokazało, że jesteśmy świetnie przygotowani do zawodów. Chłopcy w kolejnych konkurencjach osiągali bardzo dobre wyniki, zajęli drugie miejsce na pierwszej pomocy oraz na brzuszkach, na strzelnicy uplasowali się w połowie stawki, co jak się miało okazać w podsumowaniu dało nam II miejsce i tytuł Wicemistrzów Województwa Mazowieckiego.

Dziewczyny również dały popis swoich możliwości i umiejętności. W udzielaniu pierwszej pomocy osiągnęły najlepszy rezultat, zdobywając wszystkie możliwe punkty, na strzelnicy zajęły doskonałe drugie miejsce (wszystkie przeciwniczki z klas mundurowych), tor sprawnościowy skończyły na czwartym miejscu. Jedynie w konkurencji brzuszków uplasowały się na dalszym miejscu. Te wyniki pozwoliły nam zdobyć tytuł Wicemistrzyń Województwa Mazowieckiego.

Obie drużyny wykazały się doskonałym przygotowaniem, dużą odpornością na stres i pokazały, że w tych trudnych czasach dla naszego bezpieczeństwa są świetnie przygotowani pod każdym względem.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że być może tytuł wicemistrzowski pozwoli na udział w etapie Centralnym w Borne Sulinowo, gdzie spotkają się w październiku najlepsze drużyny z całej
Polski.

Opiekun drużyny

Hubert Męczyński

Skip to content