Zespół Szkół im. Bohaterów Narwiku

Wycieczka do Pragi

W dniach 26-28.10.2022r. klasy 4Ta, 2ta, 1La, 3Td, 1Tc wybrały się na wycieczkę do Czech, organizowaną przez pana pedagoga Marka Sochę z udziałem 5 opiekunów : p. prof. Anny Tuzińskiej, p. prof. Grażyny Petroniec, p. prof. Anny Stefańskiej i p. prof. Mariusza Dołganiuka i Magdaleny Radwańskiej.

Pierwszego dnia grupa 96 osób dojechała do Kutnej Hory – średniowiecznego miasteczka znanego z licznych kopalni srebra. Obejrzeliśmy średniowieczne zabytki, zwracając szczególną uwagę na mennicę królewską Włoski Dwór (Vlašskýdvůr) , Studnię Rejsekową, Kościół Świętego Jakuba, Hrádek – zameczek szlachecki.
Następnie udaliśmy się na nocleg do hotelu Olympik w Pradze. Drugi dzień wycieczki wypełniło zwiedzanie ogrodów barokowych na Hradczanach, bazyliki św. Jerzego, Zamku Praskiego i katedry św. Wita, złotej uliczki Franca Kafki, dzielnicy żydowskiej Józefów, rejs statkiem po Wełtawie, przejazd metrem praskim i nocny spacer po Starówce.
Trzeciego dnia udaliśmy się do Skalnego Miasta w  Narodowym Rezerwacie Przyrody Skał Adrszpasko-Teplickic. Mogliśmy tam podziwiać monumentalne kamienne wieże, wśród których najwyższa, zwana Kochankami, ma wysokość 81,4 metrów, a imponujący Wielki Wodospad spada z hukiem 16 metrów w dół. Przeciskaliśmy się również przez najwęższe przejście między skałami, mające tylko 50 centymetrów szerokości, gdzie ukrywa się malownicze jeziorko z krystalicznie czystą wodą. Po wyczerpującym spacerze między piaskowymi skałami udaliśmy się w drogę powrotną do Warszawy…

 

Skip to content