LOT w podziękowaniu dla naszych uczniów

12.04.2024r. społeczność szkolna zebrała się na apelu, związanym z rozdaniem upominków dziesięciu uczniom naszej szkoły. Pracowali oni jako wolontariusze przy rozmontowywaniu, czyszczeniu i ponownym montażu szybowca Foka 5 na terenie PLL LOT
przy ul. Komitetu Obrony Robotników.

Apel uświetnił swoją obecnością Prezes Aeroklubu Polskiego – Jerzy Makula.

W krótkim przemówieniu złożył podziękowania nie tylko wyróżnionym uczniom, ale też pochwalił grono nauczycielskie, które przygotowuje młodzież do późniejszej pracy zawodowej. Zwrócił uwagę, że do 2028 roku LOT będzie potrzebował co najmniej 500 pilotów oraz całego grona fachowców – awioników, mechaników. Pani wicedyrektor Beata Rząca dodała, że dotyczy to również informatyków oraz personelu pokładowego.  Zatem młodzież, przygotowana przez naszą szkołę, zasilić może w pełnym zakresie nasze narodowe linie lotnicze.

Nagrodzeni uczniowie:

–   Szymon Górka i Patryk Lenarczyk z klasy 1 TD

–  Mateusz Andrychowski z klasy 2 TA

–  Mateusz  Aniszewski i Szymon Augustin z klasy 3 TA

–  Karol Borawski i Wiktor Żenda z klasy 4 TC

–  Jan Abramowicz i Wiktor Mikołajczyk i  Dawid Smolak z klasy 5 TA.

Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły!