Zespół Szkół im. Bohaterów Narwiku

Uczniowie z Gładkiej wicemistrzami województwa mazowieckiego

Przełom kwietnia i maja to już tradycyjnie w ZSBN  emocje związane z udziałem naszej młodzieży w etapie wojewódzkim zawodów sportowo-obronnych „ Sprawni jak żołnierze”, organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Warszawie przy wsparciu Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej.

W tym roku udział w zawodach wzięła zarówno drużyna chłopców, jak i dziewcząt . Należy przypomnieć, że obie drużyny broniły tytułów mistrzów województwa mazowieckiego z poprzedniego roku.

Nasza młodzież podczas zawodów wojewódzkich musiała sprostać następującym zadaniom: bieg wahadłowy 10 razy 10m , tor sprawnościowy oraz pierwsza pomoc przedmedyczna.

Drużyna chłopców  w składzie:  Szymon Rusin ( 1td) , Jakub Płonka i Filip Ciechomski (obaj 4tag) rozpoczęli od toru sprawnościowego , w którym osiągnęli drugi wynik. To uplasowało nas od początku wśród drużyn, które miały walczyć o zwycięstwo.  Na wahadle 10/10m nasi chłopcy zaprezentowali się również bardzo dobrze, osiągając trzeci czas i tracąc tylko 1,5 sek. do zwycięzców.  Pierwsza pomoc to już popis naszych chłopaków, którzy osiągnęli świetny wynik, zdobywając maksimum punktów.

Jak się okazało w trakcie rozdania pucharów, ten znakomity  występ chłopaków dał nam II miejsce w województwie za szkołą z Płocka.

Dziewczęta w składzie Gosia Gaworek (4lo) , Hana Vu (3ta) i Anna Trojacka (3LO) potwierdziły również świetną dyspozycję z poprzedniego roku. Dziewczyny rozpoczęły od wahadła 10/10m i osiągnęły na nim drugi  wynik. Był to bardzo dobry początek zawodów, który pozytywnie nas nastawił do dalszej rywalizacji.  Po wahadle przyszedł czas na tor sprawnościowy, gdzie zajęliśmy drugie miejsce, ulegając tylko dziewczynom z Płocka. Obie drużyny jako jedyne osiągnęły czas poniżej 2 minut. Cały czas braliśmy udział w walce o najwyższe lokaty.

O zwycięstwie miała zadecydować pierwsza pomoc. Tam nasze dziewczyny osiągnęły wysoki wynik, wykonując bardzo dobrze wylosowane zadania.  Ostatecznie jednak nie udało się wyprzedzić dziewcząt z Płocka i zajęliśmy II miejsce w województwie mazowieckim.

Jako trener jestem bardzo zadowolony z osiągniętych wyników. Trafiliśmy na dobrze  dysponowanych przeciwników i mimo tego udowodniliśmy, że cały czas jesteśmy w czołówce wśród szkół na Mazowszu.

 

Hubert Męczyński

Skip to content