dziewczyny sprawni jak żołnierze

Uczniowie z Gładkiej sprawni jak żołnierze

W dniach 17-18 kwietnia młodzież naszej szkoły wzięła udział w eliminacjach rejonowych 41. edycji zawodów sportowo – obronnych „Sprawni jak żołnierze”. Szkoła reprezentowana była przez drużynę męską w składzie: Jakub Podgrudny, Krzysztof Łobodecki, Patryk Walo, Emanuel Woźniak i Błażej Wojdyr oraz przez drużynę dziewcząt w składzie: Aleksandra Zagrajek, Aleksandra Haponiuk, Weronika Szymczyk i Alicja Jabłońska. Nasi uczniowie musieli zmierzyć się z wieloma szkołami, w większości reprezentowanymi przez klasy mundurowe, w takich konkurencjach jak: tor sprawnościowy, bieg na orientację, pierwsza pomoc przedmedyczna, rzut granatem do celu oraz strzelanie.

Dziewczęta wśród 11 drużyn wywalczyły znakomite 2 miejsce, pokonując wszystkie szkoły warszawskie, a ulegając tylko szkole z Mińska Mazowieckiego. Nasze reprezentantki były najlepsze w rzucie granatem, pierwszej pomocy oraz terenoznawstwie i ostatecznie przegrały tylko o dwa punkty.

Drużyna chłopców (60pkt) zdobyła również 2 miejsce w czternastoosobowej stawce zespołowej, ulegając minimalną różnicą także tylko drużynie z Mińska Mazowieckiego (60,5pkt). Nasi chłopcy okazali się najlepsi w torze sprawnościowym, rzucie granatem i pierwszej pomocy. Tak znakomity wynik oraz fakt , że zgłosiło się aż 14 drużyn, sprawiły, że nasza drużyna razem z ekipą Mińska Maz. awansowała do Mistrzostw Mazowsza, które odbędą się 10 maja w Chwałowicach. Tam spotkają się najlepsze drużyny reprezentujące poszczególne delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty i powalczą o zwycięstwo, które będzie dawało prawo do reprezentowania województwa mazowieckiego na Mistrzostwach Polski , które w czerwcu odbędą się w Bornem Sulinowie.

Obecnie trwają przygotowania męskiej drużyny pod okiem nauczyciela EDB p.Huberta Męczyńskiego do kolejnego etapu rozgrywek. Życzymy powodzenia 🙂

Tags: No tags