pucharMazowsza

Sprawni jak żołnierze

10 maja w Chwałowicach odbył się finał województwa mazowieckiego w zawodach sportowo – obronnych „ Sprawni jak żołnierze” . Wzięło w nim udział 6 najlepszych drużyn wyłonionych wcześniej w poszczególnych rejonach. Wśród tych drużyn znalazła się ekipa chłopców z Zespołu Szkół im. Bohaterów Narwiku, która reprezentowana była przez następujących uczniów : Jakub Podgrudny, Patryk Walo i Krzysztof Łobodecki.
Od początku trwania zawodów nasza drużyna przystąpiła skoncentrowana i nastawiona ofensywnie do poszczególnych konkurencji. Pierwszą z nich był tor sprawnościowy, na którym ZSBN osiągnął najlepszy czas. To pozytywnie nastawiło chłopaków do dalszej rywalizacji. Drugą konkurencją było udzielanie pierwszej pomocy, gdzie nasi uczniowie zdobyli maksymalną ilość punktów i tym samym wygrali i tę konkurencję. Wymarzony początek! Jednak, jak się miało okazać, nasza młodzież nie zamierzała na tym poprzestać. Trzecią konkurencją było strzelanie z kbks-u na 50m z pozycji leżącej i tu kolejny niesamowity występ naszych chłopaków, gdyż i tę konkurencję wygraliśmy, wyprzedzając drużyny mundurowe mogące często trenować strzelanie. Zaskoczyliśmy tym przeciwników ale i samych siebie :). Dodatkowo Patryk Walo osiągnął najlepszy wynik indywidualnie, zdobywając 48 na 50 punktów.
Po podliczeniu punktów okazało się, że jeżeli wygramy rzut granatem, to zdobędziemy awans na Mistrzostwa Polski. Okazało się, że dokonaliśmy tego, wygrywając rzut granatem i przed ostatnią konkurencją, jaką było terenoznawstwo, zapewniliśmy sobie pierwsze miejsce.
Wśród zawodników zapanowała olbrzymia radość, uśmiechy, uściski, gdyż osiągnęliśmy cel, o jakim marzyliśmy podczas treningów. Również w lesie nasza młodzież znalazła wszystkie poukrywane punkty i po całym emocjonującym dniu otrzymaliśmy puchar i nagrody za zwycięstwo. To fantastyczny sukces naszej szkoły.
Obecnie trwają przygotowania do Mistrzostw Polski, które mają odbyć się w pierwszym kwartale czerwca w Borne Sulinowo oraz w Szczecinku.

Na zdjęciu: w środku opiekun drużyny ZSBN p. Hubert Męczyński

Tags: No tags