Zespół Szkół im. Bohaterów Narwiku

Profil Zespołu Szkół im. Bohaterów Narwiku

Zespół szkół mieści się w spokojnej okolicy w warszawskiej dzielnicy Włochy, nieopodal lotniska Okęcie.  Placówka posiada kilka nowoczesnych pracowni informatycznych i wyspecjalizowane klasy do nauki przedmiotów zawodowych związanych z lotnictwem i nie tylko.

W szkole naucza doświadczona kadra, która może przekazać uczniom wiele cennych informacji z szerokiego zakresu tematów, także niezwiązanych z lekcjami. Nauczyciele traktują tu uczniów z dystansem, łącząc dyscyplinę i dobry nastrój na zajeciach.

Hobby i zainteresowania są u nas mile widziane, a każdy może liczyć na pozytywny odbiór swojej osoby przez klasowiczów i prowadzących zajęcia. To sami uczniowe tworzą u nas stronę internetową, dbają o stan szkolnych komputerów i pracowni, stając się częścią żywej społeczności.

Szkoła oferuje możliwość organizacji zajęć dodatkowych, udziału w konkursach i olimpiadach (nie tylko z rozszerzanch przedmiotów), posaida także bogato wyposażoną czytelnię i bibliotekę. prowadzone są też kursy szybowcowe, pilotażu dronów oraz wykłady z serii Microsoft MTA.

Każdy może wybrać jako drugi język niemiecki, rosyjski lub hiszpański na zróżnicowanym poziomie, zarówno dla nieobeznanych z danym językiem jak i kontynuujących jego naukę.

Wyróznia nas certyfikat PART-147, który mogą otrzymać uczniowie kierunku awionicznego i technicznego, znacznie poszerzający horyzonty zawodowe absolwentów.