Zespół Szkół im. Bohaterów Narwiku

podium

Mistrz Europy z ZSBN

Mistrzostwa Europy, w których brałem udział, odbyły się w Rumunii w mieście Oradea w dn. 13 – 14 listopada 2021r. Żeby mieć możliwość wzięcia w nich udziału, trzeba było przejść kwalifikacje, które wyłoniły najlepszych zawodnikówz Polski w danej kategorii wiekowej i wagowej.

Dla mnie mistrzostwa rozpoczęły się 13 listopada, kiedy stoczyłem cztery walki. Pierwsza, w której moim przeciwnikiem był zawodnik Rumunii, zakończona została przeze mnie nokautem po 20 sekundach. Drugą walkę stoczyłem z mistrzem Bułgarii. Walka ta została doprowadzona do regulaminowego czasu i zakończyła się werdyktem sędziów na moją korzyść. W półfinale zmierzyłem się z wicemistrzem Ukrainy. W tej walce odbyła się dogrywka, w której pokazałem moją przwagę nad rywalem. W finale stanąłem w szranki z mistrzem Ukrainy. Pojedynek ten zakończył się moim zwycięstwem, dzięki czemu zostałem Mistrzem Europy Karate Shinkyokushin.

Jest to mój największy sukces w karierze zawodniczej. Wspaniałym uczuciem było słuchanie pierwszych taktów hymnu Polski, gdy stałem na podium. Sztuka walki, którą uprawiam, ma na celu rozwój psychiki, wytrzymałości i osiągnięcie dyscypliny wewnętrznej. A jeśli ma się sukcesy, można dodatkowo poczuć dumę z własnych osiągnięć.