Zespół Szkół im. Bohaterów Narwiku

dziewczyny

Medal w badmintonie

Wspaniały sukces odnieśli nasi uczniowie w ramach LV Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w badmintonie.
W kategorii mężczyzn zdobyli oni III miejsce w Warszawie, otrzymując brązowe medale, natomiast dziewczęta wywalczyły równie świetne miejsce, plasując się ostatecznie na 5 pozycji w Warszawie.
Wszystko zaczęło się 26 listopada, gdy w szkole na Solipskiej rywalizowaliśmy o mistrzostwo dzielnicy Włochy z gospodarzami turnieju.
Pierwsze do zawodów stanęły dziewczyny, które po emocjonującym pojedynku pokonały gospodynie 2:1 . Po dwóch grach singlowych było 1:1 i decydował mecz deblowy, który nasze dziewczęta wygrały i zdobyły tytuł Mistrzyń Dzielnicy Włochy. To już był olbrzymi sukces, gdyż w szkole przeciwników uczy się kilkukrotnie więcej dziewcząt niż w ZSBN.
Kolejni do rywalizacji stanęli panowie. Nie dali oni żadnych szans przeciwnikom, nokautując ich i wygrywając dwie gry singlowe, które zapewniły nam tytuł Mistrzów Dzielnicy Włochy w kategorii mężczyzn.
Już w poniedziałek 29 listopada reprezentowaliśmy naszą dzielnicę na Mistrzostwach Warszawy .
Podczas tych zawodów trwał dalszy popis naszych umiejętności.
Chłopcy: Jakub Trusiak i Kevin Gościmiński  trafili na bardzo trudną drabinkę i wymagających przeciwników. W pierwszej fazie przegraliśmy tylko z późniejszymi zdobywcami tytułu mistrzowskiego, drużyną z Ursynowa. Pokonaliśmy Wilanów, Wolę, Mokotów, Bielany. Po emocjonującym pojedynku z Wolą zdobyliśmy III miejsce i brązowe medale. Wszyscy ogromnie się cieszyliśmy, gdyż to pierwszy medal od długiego czasu. Po zawodach nasi uczniowie otrzymali wiele słów podziwu od innych ekip i ich trenerów, którzy docenili ich umiejętności.
Dziewczęta również rozpoczęły mistrzostwa od zwycięstwa. To natchnęło je do dalszej walki.

Po wielu zaciętych pojedynkach ze szkołami z innych dzielnic nasze zawodniczki zdobyły 5 miejsce w Warszawie. Do pozycji medalowej zabrakło tylko jednego zwycięstwa. Naszą drużynę reprezentowały: Helena Sufin, Matylda Konowrocka oraz rezerwowe: Ania Trojacka i Weronika Poprawa.
Obie drużyny dostarczyły wielu emocji i powodów do radości , zarówno sobie, jak i ich trenerom i opiekunom.
Za rok liczymy na podobne, a może jeszcze lepsze wyniki:).

 

 

Zespół WF

udostępnij wpis

Share on facebook
Share on print
Skip to content